טיפול באמצעות תיגוף

חיי היומיום של כולנו מלאים במגוון מרכיבים נפלאים, אך יחד איתם אנחנו חווים בהם גם קשיים דרמטיים יותר ופחות. היכולת שלנו להתמודד עם הקשיים הללו מעצבת את הדרך בה אנחנו נושאות ונושאים את עצמנו בעולם, ומכתיבים את ההתנהלות שלנו בו. 

 

כולנו הרגשנו תקופות לחוצות יותר, אולי אפילו מאוד, שדרך הביטוי שלהן בגוף הייתה כאבים, מחלות שונות ואף חרדות מסוגים רבים. זוהי חוויה נורמטיבית לחלוטין בתקופות קצה בהן המים אינם שקטים, מחשבות יוצאות ונכנסות מהראש בקצב מסחרר והיכולת לייצר קרקע יציבה מוגבלת. בדיוק לשם כך פיתחנו את שיטת הטיפול באמצעות תיגוף, ועל כך נרחיב ממש כאן. 

איך טיפול באמצעות תיגוף יכול לסייע לי?

תיגוף (תיפוף על הגוף) הוא שיטה טיפולית המסייעת בהתמודדות עם לחצים וחרדות, אותם כולנו חווים בשלבים אלו ואחרים של החיים. בעזרת יצירת המקצבים הייחודיים על הגוף, החיבור שלנו לעצמנו מתחזק וכך גם היכולת להתבונן בלחצים האופפים אותנו. ישנן מגוון שיטות טיפול אמנותיות, והטיפול באמצעות תיגוף משלב כמה מהן: התיגוף משלב פיתוח יכולות מוסיקליות, כמו גם יכולות למידה של מקצבים פשוטים ומורכבים כאחד. שליטה ביכולותינו המוסיקליות גורמת לנו להתחבר למוסיקה ממקום הרבה יותר שקט ורגוע בתוכנו, מה שמסייע למציאת רוגע פנימי באופן אורגני ופשוט. דבר נוסף שנוכל להשכיל ללמוד מפרקטיקת התיגוף הוא יכולות תיאטרליות ועמידה מול קהל. במידה והלחצים שאנו חווים ביומיום קשורים באינטראקציות חברתיות, הצגת מצגות והעברת מסרים לקהל גדול, טיפול באמצעות תיגוף יכול להיות דרך טיפולית מתאימה ביותר בקשיים שכאלה. 

שומר על הקוגניציה

עוזר לשמור על מוח גמיש

מיומנות נגינה על הגוף

ועל כלי הקשה נוספים

תנועה עדינה עם הגוף במרחב

תנועה נעימה ומרפאת

יצירת איזון גופני

מייצר קשרים חדשים במוח

לתופף ולהתחיל לעוף

חווית ביחד מעצימה

תחושות עוצמתיות של ביחד

סנכרון מלא בין המשתתפים

האם תיגוף יכול לסייע עם כאבים?

שיטת הטיפול באמצעות תיגוף יכולה לסייע באופן משמעותי בטיפול במגוון כאבים בגוף, כמו כאבי שרירים הנובעים מעיסוק ספורטיבי, ישיבה מול מחשב, התכופפויות מרובות ועמידה במנח לא זקוף. התיגוף מסייע בשחרור השרירים התפוסים באמצעות החזרתיות שבתנועות התיגוף, הטפיחות והתיפוף החוזרים על עצמם מאפשרים לשרירים להשתחרר ולנוח מעט ממגוון הפעילויות המאומצות שמתרחשות בחייכם. טיפול באמצעות תיגוף יכול לעזור גם בהרפיית קשיון בוקר, המתבטא בכאבי מפרקים יחד עם הקימה מהשינה. בעזרת שיטת התיגוף ניתן להקל על כאבים אלה, עם התמדה ואימון נכון של התנועות הייחודיות לתיגוף תוכלו להפחית את כאבי הבוקר בצורה משמעותית ובאופן מיטיב לגופכם ולנפשכם. החיבור לקצב הראשוני של החיים, לפי פעימות הלב והקצב שהגוף מכתיב לנו, מסייע להתמודדות עם מספר רחב ומגוון של כאבים פיזיים, כמו אלה שהזכרנו כאן וגם אחרים. 

 

טיפול באמצעות תיגוף – טיפול מיטיב לגוף ולנפש

בעזרת שיטת הטיפול הייחודית שפיתחנו, אפשר לטפל גם במצבים בהם אין לנו אבחנה רפואית מדויקת, כמו אנרגיה ירודה בבקרים או במהלך היום, הימנעות מפעולות מסוימות, חוסר חיבור לגוף הפיזי או לנפש, מחסור ביצירתיות או אפילו חוסר נוחות כללית: בכל אלה ניתן לטפל דרך טיפול באמצעות תיגוף. קצב החיים המסחרר עלול לגרום לנו לשכוח את עצמנו, את החיבור הפנימי החשוב הזה שמחזיק את כל התשתית ממנה אנחנו מוציאים אנרגיות ואליה אנחנו קולטים אנרגיות חדשות. במידה ונשכיל להנחיל לעצמנו בסיס איתן דרכו נסתכל על העולם ובעזרתו נתמודד עם אתגרי החיים, שצף המידע הבלתי פוסק שאופף את כולנו ייקלט אצלנו באופן מיטיב ומסודר, ובעיקר נוכל לפתח את היכולת להתמודד עם היומיום שלנו בצורה יעילה, טובה ומתוקשרת.

 

הדרך לשנות את חייכם עוברת דרך היכולת להתחבר לאני הפנימי, למצוא את קצב קליטת האנרגיות הנכון ובעינינו טיפול באמצעות תיגוף יכול לסייע לתהליך הזה להיות נעים, מלא בהנאה ובחיבור לקצב רגוע ונכון. 

 

בוגרות שלנו מספרות