קואורדינציה

כמה כיף היה לשחק בתור ילדים משחקים כמו תופסת, דג מלוח, חיי שרה או מחניים. החופשיות שהמשחק הילדי מאפשר היא יקרה מפז, אך מעבר לזה גם מפתחת מגוון יכולות חשובות, גם לנו כילדים אך בעיקר לנו כבוגרים. היכולת החשובה של ויסות תנועות הגוף באה לידי ביטוי לא רק במשחק, אלא גם בפעולות היומיומיות אותן אנחנו מבצעים ״על טייס אוטומטי״. 

 

תחשבו מה היה קורה אם לא היינו יכולים לשתות קפה ביד אחת ולהשתמש בטלפון שלנו ביד השנייה, או לאכול בזמן שהעיניים צופות בטלוויזיה או קוראות חומר חשוב לפגישה הבאה. קואורדינציה היא חלק אינטגרלי מחיינו, ובתור ילדים יש לנו את הבמה להתאמן עליה במסגרת משחק, אולם כמבוגרים אנחנו צריכים לעבוד על שיפור הקואורדינציה על מנת לשמור אותה ברמה גבוהה, ולשם כך אנחנו מציעים להכניס לרוטינת האימונים שלכם כמה תרגילי קואורדינציה בעזרת שיטת התיגוף.

מה זה קואורדינציה בכלל?

קואורדינציה היא הקשר שבין כמה פעולות שונות שאנחנו מבצעים יחד. המטרה של קואורדינציה נכונה היא יצירת הרמוניה בין התנועות שתוביל אותנו לכדי הרמוניה תנועתית ויעילה בפעולות אותן אנחנו מבצעים. שיפור קואורדינציה נוגע גם לשיווי המשקל, לקשר עין-יד וליכולת ההתמצאות במרחב. שיטת התיגוף מצליחה לשלב בין כל האלמנטים הללו וגם הרבה יותר מזה: יחד איתנו, תוכלו ללמוד מגוון חדש של תרגילי קואורדינציה, בדרך חווייתית, קבוצתית ומאתגרת. שעמום הוא ממש לא חלק מהז׳רגון התיגופי. במסגרת הסדנאות שלנו נלמד לקשר בין פעולות יומיומיות פשוטות ולהפוך אותן למסודרות והרמוניות יותר. שיפור הקואורדינציה משפר גם את היציבות ושיווי המשקל, מה שיכול לעזור למניעת נפילות ושאר אירועים לא נעימים לטווח הארוך. אף פעם לא מאוחר להתחיל לעבוד על הקואורדינציה שלנו, ועדיף להתחיל עם תרגילי קואורדינציה מוקדם ולעשות אותם בשמחה ובלי לחץ מיותר.

שומר על הקוגניציה

עוזר לשמור על מוח גמיש

מיומנות נגינה על הגוף

ועל כלי הקשה נוספים

תנועה עדינה עם הגוף במרחב

תנועה נעימה ומרפאת

יצירת איזון גופני

מייצר קשרים חדשים במוח

לתופף ולהתחיל לעוף

חווית ביחד מעצימה

תחושות עוצמתיות של ביחד

סנכרון מלא בין המשתתפים

שיפור קואורדינציה בעזרת תיגוף

בסדנאות התיגוף אנחנו לומדים מגוון תנועות תיפוף על הגוף, מאין ׳משפטי תנועה׳ קצרים או ארוכים, המצליחים לקשר בין מספר פעולות שהגוף עושה לכדי תנועה הרמונית אחת. תיגוף מאפשר לנו להתחבר להרמוניות הטבעיות של הגוף ולקצב האישי של כל אחד ואחת מאיתנו, בנוסף להיותה של השיטה במה לשיפור הקואורדינציה וקשר העין-יד. קבלת כל הטוב משני העולמות האלה בסדנא אחת יכול לשפר את ההתנהלות היומיומית שלכם ולהעצים את היעילות האנרגטית שלכם, פיזית ומנטאלית כאחד. המוח, שקולט מידע מהסביבה החיצונית אלינו ומעבד אותו לכדי תגובה, חייב את האימון כדי להפוך את התגובה הזו להרמונית ויעילה. תרגילי הקואורדינציה באים יד ביד עם סדנאות התיגוף שלנו, ולא מצריכים מכם אימון אחר במיוחד בשבילם. שיפור הקואורדינציה הוא נושא פשוט, שלא דורש מכם התכווננות מיוחדת מעבר להשתתפות בסדנת תיגוף.

תרגילי קואורדינציה תיגופיים

ישנם מגוון תרגילי קואורדינציה בעולם, ואנחנו בטוחים שנתקלתם לא פעם בכאלו. הם כולם טובים ונכונים, אבל שיטת התיגוף תוכל להביא לשיפור הקואורדינציה שלכם דרך מגוון רחב של יתרונות:

איזון מיטיב בין הגוף לנפש

שיפור הקשר בין עין-יד

הטמעת שגרת אימונים מהנה

חידוד המחשבה והקוגניציה

פיתוח קואורדינציה יצירתית

חזרה לקצב הפנימי והאותנטי של הגוף

שיפור הקואורדינציה לא חייב להיות דרך שימוש במתודות הרגילות שקופצות לנו לראש, כמו מקלות, כדורים או קפיצה על רגל אחת. ניתן לחוות תרגילי קואורדינציה מהנים, שנותנים מענה רחב, מעניין וכזה שבעיקר נותן במה לפיתוח אישי במגוון תחומים.

רוצות ורוצים לשמוע עוד? בואו לסדנאות התיגוף שלנו, ותצאו עם כלי הוליסטי לחיים בריאים יותר, בקצב אחיד ונכון, ובעיקר בחיבור חסר מחיר לעצמכם.

בוגרות שלנו מספרות