עייפות וחוסר אנרגיה

עייפות וחוסר אנרגיה

יום העבודה הסתיים, אתם מגיעים הביתה ומניחים את התיק, חולצים את הנעליים והדבר הבא שמתחשק לכם לעשות זה רק לקרוס על הספה בחוסר מעש ולגלול בפלאפון? והמחשבה על חוסר פרודוקטיביות תעבור לכם בראש, אבל מצב הרוח הירוד לא מאפשר לכם לעשות יותר מזה כרגע. עייפות וחולשה משתלטות והדכדוך מתגנב בחשאי יחד איתן וכל מה שמתחשק לעשות זה להיכנס מתחת לשמיכה ולא להתמודד עם כלום כרגע. אנחנו מכירים את זה, כל אחד ואחת מאיתנו חווה את זה בדרך זו או אחרת, אבל בתיגוף הצלחנו לפתח שיטה להעלאת מצב הרוח והתחושה הכללית בדרכים פשוטות שכל אחד יכול לעשות לבד או בקבוצה, בסדנא או בבית.

 

איך תיגוף יכול לעזור לדכדוך?

 
התיגוף, כשיטת תיפוף ייחודית, מאפשר להתחבר לגוף ולטפל בכל הקשור לעייפות וחוסר אנרגיה ומצב רוח ירוד. בתרגול יומיומי נוכחנו לגלות שהתיגוף מזרים אנרגיה חדשה לגוף, מעורר אותו ומאפשר לנו להשתמש בו בדרך האופטימלית, ובעיקר לעשות זאת בשמחה וחיוניות. בעזרת המקצבים החוזרים על עצמם בסדנאות שלנו והתנועה הנעימה במרחב, אנחנו מצליחים להידרש לאתגרי היומיום כמו עייפות וחולשה או מצב רוח ירוד, ולהפוך אותם למנוהלים ופעוטים. התנועה הקלילה במרחב והזזת הגוף משחררת אנדורפינים במוחינו, שגורמים להעלאת מצב הרוח ולהגברת תחושת הסיפוק וההנאה בגוף (שהרי לא לחינם הם מכונים ״מפתחות לגן עדן״). אסור לנו להמעיט בחשיבות שבהנעת הגוף שלנו, שהרי ישנו קשר ישיר ובלתי מתפשר בין התחושות הגופניות שלנו (אלו הנמצאות במימד הפיזי, מה שמכונה ״Body״), ובין התחושות הרגשיות והמנטאליות שלנו (אלו הקשות יותר לאיתור, מה שאוהבים לכנות ״Mind״, או לעתים גם ״Soul״). בשנים האחרונות רווח השיח שמקשר בין התחושות הפיזיות למנטאליות, ואנו מברכים על כך בכל דרך קיימת. החיבור בין הראש לרגש קשור ליכולת שלנו לצאת ממצבי דכדוך, עייפות וחולשה ולחבר אותנו לדרך האופטימלית להעלאת מצב הרוח.

 

עייפות וחולשה – אפשר לטפל בזה

 

התגובות הרגשיות שלנו קשורות קשר בלתי מבוטל לגופינו, ולכן כדי לטפל במצבים רגשיים כמו מצב רוח ירוד, עייפות וחוסר אנרגיה, אנחנו ממליצים לשקול את שיטת התיגוף כדי להכניס אנרגיות חדשות ומחודשות לחיים. המקורות למצב רוח ירוד, דכדוך, עייפות וחולשה רבים ומגוונים והם תלויים במגוון משתנים, כאשר ברוב המקרים היומיומיים ניתן לטפל דרך הנעת הגוף לפעולה. אנחנו בתיגוף מוצאים את הנעת הגוף קשורה קשר הדוק למצב הרוח שאיתו אנחנו מתעוררים בבוקר ואיתו אנחנו הולכים לישון. אימון קצר בעזרת תיגוף, בין אם בבוקר או בין אם בערב, יכול לעשות פלאים בכל הקשור לעייפות וחוסר אנרגיה שכולנו חווים בחיי היומיום שלנו. השימוש בגוף שלנו כדי להכניס בו מקצבים אנרגטיים חדשים הוא רב עוצמה: השליטה המלאה במקצב שהגוף חווה מאפשרת לגוף ולמחשבה להתמסר באופן מלא למקצב ולפעולת התיגוף, ובכך משחררת את מצבורי העייפות והחולשה ובעיקר את מצב הרוח הירוד, ומאפשרת לסוג חדש של תחושות להיכנס, בעיקר כאלו הקשורות בחיוניות, שמחה, פרודוקטיביות ויצירתיות.

 

העלאת מצב הרוח בעזרת תיגוף

 
בסדנאות התיגוף שלנו תפגשו עוד נשים ואנשים כמוכם, המחפשים להעשיר את חייהם בעזרת כלי שיוכל לאפשר להם להתמודד עם אתגרי היומיום, ייתן תחושת ערך מוסף, יחבר אותם לקבוצת שווים איתה הם יוכלו לעבור תהליך ויעזור להם להתחבר לגוף ולדעת להשתמש בו בדרך הטובה ביותר. מצב רוח ירוד, עייפות וחולשה הן לא תופעות נדירות ולמעשה רבים סביבכם חווים אותן בדיוק כמוכם. היכולת לזהות את התחושות האלה היא חשובה, במיוחד בקצב החיים המהיר של ימינו. כולנו מנסים להספיק כמה שיותר משימות או מטרות בכמה שפחות זמן, ולעיתים שוכחים להסתכל פנימה, אל תוך עצמנו, ולתת לגוף ולמיינד שלנו מנוחה מהקצב המסחרר שאנחנו חווים. השאלה ׳איך לשפר מצב רוח?׳ כבר לא נדירה כמו פעם. אנחנו חיים בעולם בו אנחנו מדברים בחופשיות על העייפות והחולשה שלנו, על מצב הרוח הירוד ועל שיטות להעלאת מצב הרוח, ומגוון השיטות מסביב לטיפול בבעיה רק הולך ומתרחב. התיגוף כאן כדי לעזור גם בהעלאת מצב הרוח, הדכדוך, העייפות וחוסר האנרגיה, כמו גם בעוד מגוון נושאים אחרים. אנחנו מזמינים אתכם לקרוא עליהם בשאר המאמרים באתר, ולבדוק האם אנחנו יכולים לסייע לכם בדרכים נוספות.
 
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.